Cam Balkon Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Cam balkon sistemlerinin taşıyıcı ve bağlayıcı aksamlarının hepsi alüminyum malzemeden üretilmiş olmalıdır. Taşıyıcı ve bağlayıcı profiller alüminyum ile üretildikten sonra üzerleri de elektro statik fırın boya ile boyanmalıdır.

Cam Balkon Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Cam balkon sistemlerinin taşıyıcı ve bağlayıcı aksamlarının hepsi alüminyum malzemeden üretilmiş olmalıdır. Taşıyıcı ve bağlayıcı profiller alüminyum ile üretildikten sonra üzerleri de elektro statik fırın boya ile boyanmalıdır. Rulman, millerini istediğiniz tarafa doğru hareket ettirmenizi sağlayan ve istemediğiniz hareketlerin oluşmasını engelleyen bir araçtır. Rulmanlar hassas yapıya sahip oldukları için seçim yaparken iyi bir firma araştırması yapılmalıdır.

Kapak kısımları ise mutlaka 1. sınıf plastikten üretilmeli ve darbeye karşı yüksek direnç sağlayabilmelidir. Kıl fitilleri cam balkon sistemlerinin bazalarının alt kısımda veya taşıyıcı profillerin tamamında çift kısımlı olarak uygulanır. Fitillerin kalınlıkları ise 10mm ile 8mm arasında değişmektedir. Çizilmeye, yıpranmaya ve izlere karşı etkili olan elektro statik fırın boyama işlemi sayesinde fitil kısımları da ışıltılı bir görünüme sahip olur.

Cam Balkon Sistemleri ve Yalıtım

Cam balkon sistemleri ev veya iş yerlerinizin daha konforlu hale getirilmesini sağlayan özel bir sistemdir. Uygulamış olduğunuz cam balkon sistemini tamamen açtığınız zaman balkonunuzda hiçbir işlem uygulanmamışcasına özgür bir şekilde hareket edebilirsiniz. Sistem kapatıldığı zaman dışarıdan gelebilecek ısı, rüzgar, yağmur, kar, toz, koku ve ses gibi faktörler minimum seviyeye inmektedir. Yalıtım sayesinde hiçbir çevresel faktörden olumsuz şekilde etkilenmezsiniz.

Mekanizmaları kayabilen hareketli bir yapıdadır. Bu sebeple kullanımları daha işlevsel ve pratik olabilmektedir. İstenilen biçimde, istenilen amaçlar doğrultusunda kullanılabilir bir sistemdir.

You may also like
Neden Cam Balkon?, Cam Balkon Nedir?
Kış Bahçesi Nedir?
Neden PVC Pencere
PVC Nedir?

Leave a Reply

*